Kultúra a história

Kultúra a história v regióne Podunajsko

Podunajský región je už oddávna príťažlivý vďaka svojim priaznivým podmienkam, o čom svedčia napríklad aj archeologické nálezy zo staršej doby železnej. Nachádzame tu stopy kultúry slovanského osídlenia, zachovalé sú aj sakrálne stavby v románskom i gotickom slohu či pôvodné sídla uhorských šľachtických rodov.

Šport a rekreácia

Šport a rekreácia v regióne Podunajsko

V Podunajsku si prídu na svoje aj milovníci jazdeckého, leteckého športu a paraglidingu, golfu i cykloturistiky - medzinárodná Dunajská cyklocesta je naznámejšou a najfrekventovanejšou v Európe. Vyhľadávaným rekreačným centrom sú senecké Slnečné jazerá s priľahlým aquaparkom.

RVC Rovinka

Regionálne vzdelávacie centrum

Regionálne vzdelávacie centrum Rovinka (RVC) je súčasťou Regionálneho združenia obcí Podunajskej oblasti (RZOPO). Bolo založené v zmysle stanov RZOPO pre napĺňanie hlavných úloh, medzi ktoré patrí organizovanie a uskutočňovanie odborných seminárov pre zástupcov samosprávnych orgánov obcí.

Športový deň pre pracovníkov samosprávy

Regionálne združenie obcí  Podunajskej oblasti vás pozýva na Športový deň pre pracovníkov samosprávy. Doporučujeme si zobrať športové oblečenie. Ak si chcete zahrať tenis, treba si priniesť vlastné tenisové rakety, ak si chcete zahrať badminton, treba si priniesť vlastné badmintonové rakety. K dispozícii budú nasledujúce aktivity - plážový futbal, volejbal, tenis, badminton, korčuľovanie, člnkovanie, vodné bicyklovanie, streľba z pušky, hod granátom, cykloturistika, výletný vláčik.

Termín: 09. jún 2015 (utorok)                  
Miesto: SENEC, Slnečné jazerá - JUH, Bar&Restaurant LOBSTER
Začiatok: 9:00 hod (prezencia od 8:30 hod) 
Účastnícky poplatok: 1 €/osoba

 

Viac informácií nájdete tu - Pozvánka na športový deň pre pracovníkov samosprávy (PDF, 227 KB).

Program športového dňa

  • 9:00 - príchod účastníkov, prezencia
  • 9:15 - otvorenie, raňajky, káva/čaj
  • 10:00 - 13:00 - športové aktivity
  • 13:00 - 14:00 - obed                

Úhrada účastníckeho poplatku

Účastnícky poplatok uhraďte podľa počtu prihlásených účastníkov VOPRED na č. ú.: SK25 0200 0000 0000 2573 3112, SWIFT (BIC) KÓD: SUBASKBX VS: 09062015. Najneskôr však do 02.06.2015. Zároveň do 02.06.2015 nám zašlite  aj záväznú prihlášku e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Poplatok je stanovený dohodou v zmysle Z.č.18/1996 Z. z. o cenách, - v poplatku sú zahrnuté režijné náklady organizátora  a občerstvenie, - nie sme platcami DPH, - pozvánka obsahuje všetky údaje potrebné k úhrade poplatku a spolu s príjmovým pokladničným dokladom, resp.  výpisom z  účtu  o  úhrade poplatku tvorí doklad pre zúčtovanie, - v  prípade neúčasti poplatok nevraciame.

So srdečným pozvaním,
Ing. Karol  KVÁL v. r.
predseda RZ